Visionboard: Jak si vytvořit vlastní nástěnku snů na Pinterestu?

06.08.2017 16:35

Nejlepší zaměstnanci jsou hnáni vnitřní motivací. A u obchodníků to platí dvojnásob. Jaké jsou vaše vize, přání a touhy? V dnešní zrychlené době si to spousta z nás neuvědomuje. Nástěnka snů neboli vision board proto může udělat s naší motivací divy. Jak si takovou nástěnku vytvořit on-line? Máme pro vás tipy, jak na vision board na Pinterestu!

Záhadný Pinterest: Co to vlastně je a k čemu slouží?

Pinterest je spíše osobním než sociálním nástrojem. Asi na něm nezískáte nové kamarády a ani si nepopovídáte. Co získat můžete, je inspirace a nové nápady. Na Pinterestu si snadno vytvoříte vlastní nástěnky obrázků – podle toho, co se vám líbí, co vás zajímá a co si chcete uchovat. Obrázky můžete na nástěnky připínat buď z počítače, přímo z Pinterestu od jiného uživatele, nebo z kteréhokoliv webu (zůstane u něj původní odkaz).

Užitečnou funkcí je možnost vyhledávání fotografií dle klíčových slov. Pokud například hledáte inspiraci k vybavení kanceláře dle učení Feng shui, po zadání klíčového slova feng shui office vám vyjedou všechny možné tipy a infografiky na toto téma.

Jak si vytvořit vision board na Pinterestu?

„Když něco chceš, celý Vesmír se spojí, abys toho dosáhl.“ (Alchymista, Paulo Coelho)

Krásný citát, že? Aby však tato rovnice fungovala, musíte pro to taky něco udělat. Vy totiž musíte vědět, co vlastně chcete. A to zvládnete ve dvou jednoduchých krocích:

1. Sepište si všechna svá přání

Pro úplný začátek si sepište co nejvíce vašich snů a přání, napište si, kde byste chtěli být za rok, za dva, za deset let. Napište toho co nejvíce a co nejvíce to konkretizujte. Dejte si na čas. Mějte na paměti, že jde o váš budoucí život, nic neuspěchejte a připisujte si vaše vize průběžně během několika dní.

Ta správná otázka, kterou byste si měli při tvorbě seznamu položit, je: Co bych si přál/a mít nebo dělat, kdybych měl/a neomezené finanční možnosti anebo vlastnil/a kouzelnou hůlku? Vztáhněte ji na všechny oblasti vašeho života!

2. Vizualizujte je a nahrajte obrázky do Pinterestu

Následně stačí jen tato vypsaná přání roztřídit do kategorií, které se dají vyjádřit jednou vizualizací či obrázkem. Například, pokud si budu přát založit vlastní firmu a zároveň pracovat na tom, co mě naplňuje a baví, lze to vystihnout jedním obrázkem.

Více se dočtete na následujícím odkazu zde.

Jeden den mi volali z redakce Business Animals a obrátili se na mne ohledně Visionboardů. Tak jsme dali hlavy dohromady, nasdíleli společně pár informací a vyšel článek.

 

Zpět

Kontakt

Monika Součková

+ 420 723 833 733

O mně

  • Monika Součková Monika Součková

    Chcete zkvalitnit svůj život? Rozvíjet se a růst? Začít psát novou, lepší a krásnější kapitolu svého života? Jste ve správný čas na správném místě. 

    Více o Monice zde

Newsletter/Vše se dozvíte jako první

Chci odebírat zajímavé novinky a články:

Monika Součková © 2016. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode