Velká škola byznysu s Brianem Tracy

25.06.2017 17:23

Total Business Mastery - Brian Tracy

 

Základem úspěchu je učit se od úspěšných - nejúspěšnějších lidí. Pokud je vaším záměrem vyniknout, být excelentním v tom, co děláte, nemůžete se učit od průměrných a podprůměrných lidí. Musíte se učit od špiček v oboru. Právě toto jsem se naučila právě od Briana Tracy.

Poprvé jsem se o Brianovi dozvěděla před několika lety, když jsem se začala věnovat byznysu. Od té doby je Brian Tracy mým velkým vzorem a učitelem jak v oblasti byznysu, tak osobního rozvoje. Pravidelně čtu jeho knihy, poslouchám audia a videa. Když, jsem se začala řídit jeho filozofií a uvedla principy, které učí, do praxe, výrazně mně to v životě posunulo. V současné době spolupracuji i se špičkami osobního rozvoje a byznysu. Proto doporučuji i vám: učte se a studujte Briana Tracy, aplikujte jeho principy do praxe. Či si najděte jiný inspirativní vzor ve vašem oboru, který dosáhl velkého úspěchu a učte se od něj a následujte ho.

Výrazně vás to může v životě posunout! Vaše vzory a lidi, kterými se obklopujete, určují to, jak budete žít! A kým se v průběhu života stanete!

Protože Briana Tracyho mám již nějakou dobu na své nástěnce vizí (více info zde a  zde) – Briana se mi podařilo přitáhnout do života a splnit si svůj sen - učit se od mistra naživo (ikdyž žije v San Diegu) :-). Protože, kam zaměřujeme naši pozornost, tam to roste. Poprvé jsem se osobně setkala s Brianem Tracy loni na jaře na konferenci Nový začátek - Umění uzavírání byznysu. Protože mi získané znalosti výrazně pomohly v mém osobním růstu i v byznysu, rozhodla jsem se navštívit navazující konferenci Total Business Mastery (One Day MBA), kde Briana Tracy v červnu v Praze přivítalo více než 500 lidí obrovským potleskem a aplausem ve stoje.

Konference byla určená zejména pro lidi v byznysu, kteří se věnují obchodu a marketingu, pro podnikatele, živnostníky, lídry v oblasti síťového marketingu a všechny, kteří chtějí růst a dlouhodobě na sobě pracovat a osobnostně se rozvíjet. Konference byla rozdělena do několika sekcí, které jsme podrobně procházeli.

 

Někdy jedna malá drobná změna v tom, co člověk dělá, může všechno změnit!!

Váš život můžete změnit, když si budete klást ty správné otázky a výstupy z nich budete okamžitě promítat akcí do praxe!

 

život můžete zlepšit či změnit prostřednictví těchto 4 věcí:

1. můžete dělat něčeho více Čeho musíte dělat více? Nesmíte plýtvat s časem, musíte dělat více věci, který vám přináší nejvíce příjmů a největší hodnoty 

2. můžete dělat něčeho méně Čeho musíte dělat méně?

3. můžete začít dělat něco úplně novéhoCo můžete nově začít dělat? Co mě posune?  Nutí vás to vyjít z komfortní zóny.

4. úplně přestat dělat některé věci Co byste měli přestat dělat? Co, jaké aktivity vás nikam neposouvají?

 

Tyto 4 věci byli pro mě loni velkým „AHA momentem“. Letos ve Velké škole byznysu pro mě byl dalším velkým „AHA momentem“ – že tyto otázky mohu uplatit v jednotlivých, dílčích částech byznysu i v životě obecně. Dají se zkrátka aplikovat na všechno – co v životě děláte :-).

                           

 

1. Soustřeďte se na odemykání vašeho potenciálu

Pro odemykání potenciálu můžete použít speciální učící techniky, které vám mohou přinést bohatství. To, co se člověk naučí, musí okamžitě přenést do praxe – musí učinit rozhodnutí a okamžitě jednat. Rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými je v síle rozhodnutí, okamžiku jednat – a opakovat v praxi. Neúspěšní – udělají akci jednou a vzdají se. Úspěšní opakují akce tak dlouho, dokud neuspějí. Je potřeba odhalit vaše speciální silné stránky, talenty a nadání, do těch investovat a soustředit se na ně. Více o odemykání lidského potenciálu zde

 

2. Dlouhodobě pracujte na otevřeném myšlení „open mindsetu“

Záměrem každého člověka by mělo být – vystoupit z komfortní zóny a zapracovat na otevřeném způsobu myšlení -  open mindset. Protože stačí 1 zajímavý nápad, který když se uvede v praxi a bude fungovat, můžete to člověku změnit život. Otevřené myšlení znamená, že člověk jedná bez výmluv, je otevřený k novým možnostem, myšlenkám, příležitostem - klade si otázky: Proč je to pravda? Proč to jde? Proč to bude fungovat? Nezná ve svém slovníku slovo nejde. Nejvíce placení jsou lidé za své myšlení. Stačí jeden nápad, který nikdo nemá, a můžete být bohatí. Spousta bohatých lidí, je bohatý proto, že slyšela nápad, který propojili s jiným nápadem

Sama mohu z praxe potvrdit, že všechni úspěšní lidé, které jsem poznala mají 1 věc společnou – jsou otevřeni novým myšlenkám. Proto podporuji projekt Myšlení 1. Ligy :-). Více o tomto projektu zde a zde

3. Věnujte se aktivitám, ve kterých jste výborní, které mají velký dopad

Úspěšní lidí se věnují aktivitám, které mají velké dopady. Například v byznysu zdvojnásobte počet lidí, se kterými mluvíte – vaše kariéra poroste, zvýšíte svůj příjem. Věnujte se pouze aktivitám, které vás někam posunou a budou mít velký dopad ve společnosti. Přestaňte plýtvat časem nad nepodstatnými věcmi, které vás nikam neposouvají. Všichni máme 24 hodin denně. Úspěšní používají tyto hodiny jinak. Úspěšní věnují vzdělávání 2 hodiny denně 5 dnů v týdnu. Máte možnost volby – místo toho, aby se věnovali televizi, úspěšní jdou do knihovny a studovny a vzdělávají se.  Celý váš život a úspěch je založen mezi podnětem a reakcí.

4. Věnujte se rozvoji svých dovedností – soustřeďte se na ty dovednosti, ve kterých jste výborní

Úroveň vašich dovedností a zkušeností je klíčovým faktorem úspěchu v byznysu. Každou novou dovedností, kterou se naučíte, zvyšujete svůj potenciál ke zvyšování příjmů. Veškerý váš úspěch bude záviset na tom, jak budete rozvíjet své dovednosti. 

Musíte uvažovat v tomto kontextu: Jaká je jedna věc a dovednost, kterou umíte v životě jen vy? Jakou věc byste měli dělat, aby měla největší dopad? A kterou můžete začít okamžitě dělat? Musíte najít 1 věc, která je důležitější (nejdůležitější) než vše ostatní. Zeptejte se: Jaká to je? Je potřeba, abyste si nastavili priority, a soustřeďte se na oblast, kde můžete dosáhnout nejlepších výsledků. Vaší prací je si vybírat! Zaměřte se proto jen na 1 nejdůležitější dovednost či věc, dokud nebude 100 % hotová, která je tvoji jedinečností. Dělejte to, co umíte nejlépe. Delegujte nebo přestaňte dělat ostatní věci! Buďte produktivní. Dělejte pouze to, co vám přináší velkou hodnotu.

2 hodiny denně 5x v týdnu věnované studiu, vzdělávání a tréninku nových dovedností může zcela změnit váš život.

5. Budujte si správné návyky a disciplínu k dosažní úspěchu

Musíte se zastavit, udělat čas na přemýšlení, tak se zvýší kvalita vašich rozhodnutí, následně pak schopnost hodnota výsledků. Pokud máte špatné návky a mentální programy, musíte je přeprogramovat na ty správné návyky, které vedou k výsledkům. Které to jsou? Klíčovým faktorem bohatství je vlastní disciplína, která nám dává možnost si vybírat a dělat věc, tak dlouho, dokud není 100% hotová.

6. Zahrňte do svého života a do byznysu počáteční myšlení

Položte si otázku: Co byste už neudělali, kdybyste věděli, co víte nyní, existovalo by něco, co v současné době děláte a do čeho bych se opět nepustili, kdybyste měli možnost udělat to znovu? Udělali byste to znova? Jak se co nejrychleji dostat z této situace co nejrychleji?

Myslete na papíře. Vše si zapište. Jedním z mých velkých AHA momentů je, že počáteční myšlení se dá aplikovat do různých úrovní byznysu – na vztahy, obchodní vztahy, zákazníky, trhy, produkty, služby, obchodní proces, marketingový plán, dílčí činnosti. Tento princip lze rovněž uplatnit i na různé oblasti osobního života.

Počáteční myšlení změní život i byznys.Klíčová otázka: Šel bych do toho znova? Nejdůležitější věcí je jednat okamžitě.

7. Vaším hlavní záměrem a cílem v životě by mělo být štěstí, na poli byznysu štěstí vašich zákazníků

Vaše vlastní štěstí musí být vaše hlavní priorita. Nedělejte nic, co vás k tomuto štěstí nedovede, co vás nenaplní, nedělejte nic, co vás od štěstí odvádí.

Vaším hlavním záměrem a cíle v byznysu je učinit zákazníka šťastným. V první řadě prodávat sami sebe a pak prodáváte štěstí. Jak to uděláte?

Klíčovou roli hraje spokojenost zákazníka. Neustále hledejte rychlejší, lepší, levnější, snažší způsoby k vytvoření a udržení si zákazníka. Jsou 2 způsoby:  1) jít na trh a vytvářet nové zákazníky, 2) vytvářet nové, lepší způsoby, jak činit zákazníky šťastnými.  Existují 4 úrovně spokojenosti zákazníka: 1) Splníte očekávání, 2) překonáte očekávání, 3) Potěšíte své zákazníky, 4) Ohromíte své zákazníky

Když potkáte zákazníka, ukažte mu beze mě jste tady, a se mnou jste tady. Čím větší je vzdálenost mezi s tím bez tebe a s tebou, tím méně hraje cena a tím více prodá. Když prodáváte, soustřeďte se na hodnotu, soustřeďte se o kolik více a kde bude s vaším produktem a službou, oproti tomu kde je teď, a jakou hodnotu získají, když koupí váš produkt (službu). Za co jsou ochotni zaplatit? Jak moc to ovlivní jejich život a byznys.

Můžete kompletně transformovat svůj byznys, když vytvoříte způsob, jak hledat zákazníky rychleji, lépe a snadněji a učiníte je šťastnými.

Musíte vědět naprosto jasně, co spokojené zákazníky dělá šťastné.

Pak je důležité se ptát zákazníka: Doporučil byste nás ostatním lidem? Jak zvýšit toto hodnocení do budoucna? Co je důležité, abychom se zlepšili? Pro opakovaný nákup pokládejte tyto otázky: Co musíme udělat, abyste byli spokojeni – a u nás nakupovali až do konce života? A co musíme udělat, abyste byli v budoucnosti ještě spokojenější?

Poskytujte zákazníkům dobrý servis, získejte reference a doporučení dalším lidem (firmám).

 

8. Klíčovým faktorem úspěchu v životě a v byznysu je leadership

Leadership je schopnost správně myslet, stanovovat cíle, určovat priority a pracovat na klíčových úkolech, dělat rozhodnutí, nalézat řešení, zaměření a koncentrace, jít do akce a inovovat, být příkladem a dosahovat výsledků.

Leadership je o schopnosti mít jasnou vizi - idealizovat si budoucnost, vrátit se do přítomnosti a položit so otázky: Jaký je rozdíl v tom, kde chci být a v tom kde jsem dnes? Co je k tomu potřeba? A začít plánovat dílčí kroky a pustit se do realizace. Leadership je o tom, mít naprosto jasno jak v životě, tak v byznysu. Co musím dnes udělat, aby se má vize naplnila? Použijte toto jak v jednotlivých částech byznysu, tak v životě všeobecně. Musíte neustále myslet na řešení: pokládejte si tyto otázky: Jaké je řešení? Jaký je další krok? Čeho budeme dělat více? A čeho méně?

Čím více investujete do leadershipu sebe a ostatních, tím lépe a v kratší době budete dosahovat těchto schopností.  Řiďte se proto pravidly leadershipu. Uplatňujte leadership ve všech klíčových oblastech podnikání.  Pravidelně analyzujte své podnikatelské dovednosti: produktivitu, marketing a obchodní činnosti, inovace, organizační vývoj, kontrola nákladů, školení a vývoj, výnosnost. Více o leadershipu zde a zde

 

9. klíčovým parametrem v byznysu je kvalita - zaměřte se na skvělou kvalitu vašeho produktu či služby

90% úspěchu v byznysu je založeno na kvalitě vaší práce a kvalitě vašeho produktu/služby. Pokud chcete patřit mezi nejlepší, musíte se neustále zlepšovat. Musíte neustále zlepšovat kvalitu své práce, produktů a služeb. Musíte se rozhodnout, že opustíte průměr a budete nejlepší. Na kvalitě závisí vaše pověst (reputace), která ovlivňuje branding – osobní a firemní. Vaše pověst, je to nejcennější, co v byznyse děláte. Hodně záleží na tom, jak o vás mluví vaši zákazníci a ostatní. Branding je založen na slibech, jaké sliby dáte a jak sliby dodržíte. Jak často plníte své sliby? Jak často jsou lidé s vámi spokojeni, s produktem či službou? Jedinou věc, kterou zákazníci kupují je zlepšování. Jak to zlepšuje život vašich zákazníků? To je to co prodáváte! Zákazníci se rozhodují na základě emocí. Podle toho jak se cítí, tak se i rozhodují.

 

10. Věnujte se důkladně obchodním (marketingovým) strategiím

Zaměřujte se na schopnost přitahovat ty správné zákazníky. Sledujte konkurenci, protože ta stanovuje cenu na trhu. Zaměřujte se na oblast konkurenční výhody. Jaká je? Na co se specializujete a co vás odlišuje? V jaké oblasti jste exelentní, dosahujete výjimečnosti? Co vás odlišuje od zbytku? Co nabízíte, co vaše konkurence nenabízí? Jaké jsou nejlepší kanály, kterým dáte trhu vědět? Jaký je nejlepší způsob kontaktování ideálních zákazníků?

Věnujte čas marketingovému mixu. Malé změny mohou přinést velké změny v prodeji! Důležité je neustále testovat a inovovat.

Důležité je mít systém, který funguje. 80% procent společností pracuje se zastaralými modely. Musíte změnit minimálně 4x svůj byznys model, než to bude fungovat. Buďte proto otevřeni změnám. Někdy budete muset změnit byznys model mnohokrát, než uspějete. Budete muset pracovat s trendy a moderními technologiemi. Více o moderních technologiích pro váš byznys zde. Musíte v oblastech trendů a technologií neustále sledovat konkurenci.

 

11. Musíte být magnetem pro skvělé lidi – zaměstnance, spolupracovníky, obchodní partnery, zákazníky, a ty si dlouhodobě hýčkat a udržet

Ty nejlepší byznysy mají ty nejlepší lidí. Skvělí lidé jsou excelentní ve své práci, přijímají velkou míru zodpovědnosti, mají pozitivní mentální přístup, dobře využívají svůj čas a dobře vycházejí s ostatními. Hledejte u nich tyto vlastnosti: Mají vlastní cíle, mají jasné standardy a opatření pro pozici, zajímá je práce ostatních a práce šéfů, znají jasně svoji roli. Vaším úkolem je najít tyto správné lidi. Nikdy nezaměstnávejte lidi jako řešení problému. Použijte k tomu zákon přitažlivosti. Vše si zapište a udělejte si naprosto jasnou představu o skvělém člověku: Jaký by to člověk měl být? co by měl umět? Jaké vlastnosti, dovednosti, zkušenosti, jaký charakter a chování by měl mít? Čím detailnější budete, tím lépe.

U skvělých lidí a TOP podnikatelů hledejte tyto další vlastnosti: mají Intenzivní, planoucí touhu po úspěchu – mají vnitřní oheň a vášeň pro úspěch, to, co dělají - milují produkty, služby, které prodávají, mají skutečný zájem svým zákazníkům pomáhat, jsou disciplinovaní, soustředění, očekávají opakovaná selhání, neustále zaměřují pozornost na nejdůležitější čísla.

 

12. Zdokonalujte obchodní proces

Klíčem byznysu je schopnost prodat produkt /službu a dostat za to zaplaceno tj. vytvořit a udržet si zákazníka. Dobří byznysmeni myslí na obchod neustále. Musíte neustále sít. Vytvářet z potenciálních zákazníků, zákazníky trvalé. Musíte vytvářet skvělou zákaznickou zkušenost. Nastavovat fáze dalšího prodeje. Generovat doporučení a reference.

Kontinuálně musíte analyzovat klíčové obchodní dovednosti v prodeji, kterými jsou průzkum, navazování a budování vztahu a důvěry, identifikování potřeb/problémů (umění klást ty správné otázky a umění naslouchat je klíčem k úspěchu), prezentační dovednosti (umění představit, zdůraznit jedinečnost a odlišnost, naslouchat), efektivně reagovat na námitky, vlastní uzavírání prodeje.

 

13. Zdokonalujte své podnikatelské dovednosti

Úroveň vašich podnikatelských dovedností a zkušeností je klíčovým faktorem úspěchu v byznysu. Dělejte si pravidelnou analýzu vašich manažerských dovednostíklíčových oblastech managementu: plánování, organizace, recruitment, delegování, kontrola, supervize, měření a zpětná vazba. Sledujte čísla ve vašem byznysu. Jaké číslo je pro vás nejdůležitější číslo?

 

 

Možná vás zajímá, jaké byly mé akční kroky bezprostředně po tomto školení? V průběhu konference jsem se seznámila s novými lidmi. Při první přestávce jsem si stoupla před kameru a natočila referenční rozhovor zde. Abych získala zpětnou vazbu trhu – provedla jsem průzkum trhu v oblasti telefonování pro plánovaný e-book. Natočila další video. Rozšiřuji své dovednosti v souvislosti s on-line leadovou platformou a prohlubuju zkušenosti s CRM.  A výsledky v byznysu? Od doby konference jsem zvedla osobní rekord – podařily se mi vygenerovat telefonováním 4 opportunity během 2 dnů v B2B IT byznysu :-). Více info zde

Možná vás zajímá můj hlavní AHA moment z osobního setkání :-). Brianovi jsem osobně poděkovala za jeho perfektní práci a inspiraci, kterou dává lidem po celém světě. Říkala jsem mu, jak moc mi jeho myšlenky ovlivnily život. Brian mi podepsal knihu a společně jsme se vyfotili. Jeho osobnost zářila absolutním štěstím a naplněním. To vyloženě cvnklo do očí :-). Brian v ten okamžik ve mně zasadil novou myšlenku a nastavil novou laťku: jak je možný být tak šťastný a naplněný i v pokročilém věku, kdy nastane období stáří :-).

 

                                  

Přejete si i v se učit od odbornínka NO1 na světě na úspěch a business rozvoj? Přejete dostat svůj byznys na novou úroveň? Dosahovat svých cílů? Plnit si své sny? Navýšit kvalitu svého života? Či být finančně nezávislí? Brian opět zamíří do Prahy příští rok v únoru na Maximum Achievement 2.0. Více info najdete zde.

 

„Zjistil jsem, že štěstí je vcelku předvídatelné. Jestli chcete mít víc štěstí, vytvořte si jednoduše víc šancí. Čím jsme aktivnější, tím jsme šťastnější". Brian Tracy

Zpět

Kontakt

Monika Součková

+ 420 723 833 733

O mně

  • Monika Součková Monika Součková

    Chcete zkvalitnit svůj život? Rozvíjet se a růst? Začít psát novou, lepší a krásnější kapitolu svého života? Jste ve správný čas na správném místě. 

    Více o Monice zde

Newsletter/Vše se dozvíte jako první

Chci odebírat zajímavé novinky a články:

Monika Součková © 2016. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode