„Svět běží na pětinu své výkonnosti“ - spolupráce na článku s Janem Mühlfeitem

06.08.2017 14:02

 

Na schůzku přichází svěží, mává, zdraví se s personálem podniku. Je opálený a v dobré kondici. Celých 22 let působil v nejvyšším vedení Microsoftu, naposledy v pozici „prezidenta“ pro Evropu. Pod jeho vedením vydělával východoevropský Microsoft nejvíce z celého světa a úspěch zažívají díky výtečně nastaveným procesům i jeho nástupci. Úzce spolupracoval s Billem Gatesem a žil manažerský sen do doby, než ho zasáhlo vyhoření. „Z miliardového decision-makingu jsem najednou rozhodoval, jaký korálek navléknu na jehlu,“ popisuje otevřeně na obědě s BusinessAnimals.cz. Na náš nechápavý pohled reaguje vysvětlením: „Jsem jeden z mála vrcholových manažerů, který o depresi otevřeně mluví, zdaleka však nejsem jediný, kdo si podobný stav prožil.“ Pozitivním leadrem nebyl vždy, co se ale naučil metodou pokus-omyl, dnes předává a koučuje.

Naše povídání chci začít větou z knihy, která mě dost šokovala: „87 % světové populace se o svoji práci moc nezajímá.“ Jak jste to myslel?

Podle průzkumů Gallupu se na světě jen 13 % lidí v produktivním věku cítí být seberealizováno, tj. v kariéře využívají svůj přirozený talent. 87 % lidí chodí do práce jen kvůli penězům. Dělají něco, co je nebaví, což má dopad i na týmovou práci a produkci firmy. Říkám, že svět běží méně než na pětinu své výkonosti, než by mohl.

Čí je to chyba? Lídrů firem, školského systému?

Není to ničí chyba. Svět je nemocný slabinami, je to dáno historicky. Náš mozek, pokud není trénovaný, není orgánem, který by umožňoval lidem úspěch. Umožňuje primárně přežití. Neustále skenuje situace, dívá se na to, kde může selhat, a uniká mu, kde může vyniknout. A ano, systém, který existuje, pracuje na podobném principu. Jako rodiče trávíte 7 % času předmětem, kde má vaše dítě jedničku a 70 % oblastí, ve které má nejhorší známky.

 

Více se dočtete na následujícím odkazu zde.

 

Přibližně před 3/4 rokem mi do hlavy vstoupila myšlenka, že bychom mohli zrealizovat tento článek s Janem Mühlfeitem a Business Animals, největším portálem pro obchodníky. A to k příležitosti vydání knihy Pozitivní leader v čestině. O nápad jsem se podělila s Honzou, který souhlasil. A tak to celé začalo. Když se blížil termín vydání knihy v ČR, zrealizovali jsme společně oběd, na kterém jsme tvořili :-).

 

Z těchto aktivit si odnáším 2 důležitá poznání:

1) Pokud se spojíte a propojíte s těmi správnými lidmi, kteří jdou stejným směrem, mají stejné hodnoty, skvěle se doplňují a mají otevřený mindset, pak se dějí zázraky, rodí se génius a myšlenky se rychle zhmotňují.

2) Na těchto setkání se odehrává něco mnohem a mnohem hlubšího. Člověk proniká do hlubšího pochopení, zažívá „AHA momenty“ a nabývá moudrosti. Člověk doslova proniká do milionového myšlení. Je to jiné, silně prožitkové, než když člověk čte článek či vidí video. Navíc se dozví mnohem a mnohem víc, než ve článku zazní. 

Za realizaci tohoto článku děkuji Janu Mühlfeitovi, týmu Business Animals, zejména šéfredaktorce Pavle Lokajové a fotografovi Petrovi Klempovi. 

Zpět

Kontakt

Monika Součková

+ 420 723 833 733

O mně

  • Monika Součková Monika Součková

    Chcete zkvalitnit svůj život? Rozvíjet se a růst? Začít psát novou, lepší a krásnější kapitolu svého života? Jste ve správný čas na správném místě. 

    Více o Monice zde

Newsletter/Vše se dozvíte jako první

Chci odebírat zajímavé novinky a články:

Monika Součková © 2016. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode