Rostya Gordon-Smith čeří vodu ve společnosti: „Věřím, že české ženy jednoho dne změní zažité vzorce“ - spolupráce na článku

16.12.2017 19:47

Rostya působí přes dvacet let v oblasti řízení a rozvoje organizací, lidí a týmů nejen v Česku, ale i v Kanadě, Velké Británii, Japonsku, Brazílii, Estonsku, Rusku a v dalších zemích. V roce 2001 byla jmenována jednou z 50 vrcholových světových HR manažerů, v roce 2006 byla zvolena mezi 20 nejvlivnějšími ženami v České republice. Proto můžeme bez nadsázky říct, že tato žena je jedna z těch lidí, kteří jsou schopní (a chtějí) změnit svět k lepšímu. Rostya o tom pouze nemluví, ale něco pro to dělá – založila hnutí MINERVA 21, celoroční program osobního rozvoje pro ženy a muže, kteří chtějí systematicky pracovat na svém osobním růstu, překonávat své limity a bariéry a mít vliv ve společnosti: Jak vlastně Rostya mění svět a pohled žen na jejich vlastní sílu?

 

Rostya Gordon Smith, 68 let, je česká podnikatelka a zakladatelka projektu MINERVA 21.

Získala vzdělání ve Velké Británii, Kanadě a Austrálii a je častá mluvčí na mezinárodních konferencích, přednáškách a seminářích.

Její projekt MINERVA 21 oslovuje české ženy a muže s heslem „Čeříme vodu“. „Řekla jsem si, že když tu bude změna, tak to bude skrz české ženy a osvícené muže. Věřím, že tito lidé jsou naděje budoucnosti v naší vlasti.“

Vždy ji fascinovalo perpetuum mobile – mechanismus, který se sám nabíjí. „Představovala jsem si, že čím víc energie do toho dáváme, tím víc dostáváme.“ Podle fyzikálního principu perpetuum mobile se snaží fungovat jak v osobním, tak pracovním životě

 

„Dnes funguje instantní vědění, veškeré informace máme v ruce. Když najednou nebude Wi-Fi, nebudeme vědět, co dělat.“

 

Jak vnímáte mladou generaci ambiciózních lidí 20+. Mají startovní pozici lehčí?

Jsou jiní jako každá generace. Nedávno jsem byla pozvaná na jednání s marketingovou ředitelkou, bylo jí kolem 36, svolala jednání v pátek a úkolovala na pondělí ráno. Potřebovala čísla. Bylo jasné, že je zvyklá pracovat přes celý víkend a kariéra byla její prioritou. Měla tam 3 podřízené a jednoho brigádníka-studenta. Jak začala mluvit a přikazovat, on se díval do telefonu. Vydržela to asi 10 minut, pak bouchla do stolu a řekla mu, že jestli chce zůstat, tak musí okamžitě přestat hrát hry na svém mobilu. Klučina zvedl telefon a řekl jí, že si nehraje – a ukázal na mobilu čísla, které chtěla. Mladá generace je online pořád. Má globální network, když to nenajde na Googlu, tak se zeptá přátel, jsou to minutové konverzace, nesmírně rychlé přijímané a vydávané informace, které se v mozku dlouho neuchytí.

Co tedy tito ambiciózní dvacátníci podle Vás chtějí?

Nejsou líní, chtějí mít život, nechtějí worklife balance, ale life balance. Pro ně je práce součástí života, nedělí život na pracovní a osobní.
„Dnes připravujeme děti ve školách na profese, které nebudou existovat díky technologii a umělé inteligenci.“

 

Více se dočtete v následujícím odkazu zde

 

Zpět

Kontakt

Monika Součková

+ 420 723 833 733

O mně

  • Monika Součková Monika Součková

    Chcete zkvalitnit svůj život? Rozvíjet se a růst? Začít psát novou, lepší a krásnější kapitolu svého života? Jste ve správný čas na správném místě. 

    Více o Monice zde

Newsletter/Vše se dozvíte jako první

Chci odebírat zajímavé novinky a články:

Monika Součková © 2016. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode