POZITIVNÍ LEADER - Jak dosáhnout úspěch a štěstí aneb jak jsme křtili knihu Jana Mühlfeita

30.10.2016 09:53

                            Pozitivní leader, Jan Mühlfeit, Monika Součková, myšlení 1. ligy, křest knihy, lídr, úspěch, štěstí, kniha

 

Takto jsme křtili na Slovensku po skončení konference Myšlení 1. ligy novou knihu Jana Mühlfeita POZITIVNÍ LÍDR - Jak dosáhnout úspěch a štěstí ve světě rušivých změn. Křtili jsme unikátním symbolem připomínající mozek čili ořechy. Křestní mámou byla Adéla Banášová. Společně s Marianem Jelínkem a hosty Jánem Dubničkou, zpěvačkou Tinou a paralympijskou vítězkou Veronikou Vadovičovou udělili knize svá přání. Křest zakončila nádherná skladba Marie Čírové - Unikát. Dodávala celému ceremoniálu absolutně jedinečný punc. Knihu podpořilo mnoho významných osobností ze světa top managementu, leadershipu či pozitivní psychologie. Jedním z nich je například i světoznámý spisovatel Deepak Chopra. 

Jan Mühlfeit v krátkém příspěvku hovoří o tom, že kapitalismus je dobrý systém, ale vychýlil se špatným směrem - společnost je primárně zaměřena  pouze na zisk, profit. Zmiňuje v této souvislosti otce kapitalismu, Adama Smitha, který říkal: Je dobrý profit, zisk, vydělávat peníze, ale musíme pečovat o lidskou společnost, přírodu atd.  Jan říká, že tímto jsme se vrátili trošku nazpět k rovnováze.

TRADIČNÍ MYŠLENÍ VÁS NIKAM NEDOVEDE. JEN EXOTI MĚNÍ TENTO SVĚT, takový byl i Einstein a další lidi.

                                                Pozitivní Leader, úspěch a štěstí, Jan Mühlfeit

V knize Pozitivní leadership píše Jan o 4P pozitivního leadershipu:

1) positive people – pozitivní člověk (kdo?) - je potřeba odhalit a vsadit na silné stránky své i lidí, pracovat s nimi - odemknout svůj i jejich potenciál;

 

2) positive purpose – pozitivní cíl, smysl (proč?) - ujasněte si, za jakým cílem jdete a co je vaší vizí, smyslem -  je nutné najít, protože jakmile ho najdete, jedině tehdy žijete svůj autentický život, je to průsečík tří kruhů – silné stránky, to, co nás přivádí do nadšení, do „flow“, a třetí kruh jsou osobní hodnoty;

 

3) positive process – pozitivní proces (jak?) - práce s energiemi, kde se spotřebované energie obnoví. Je potřeba řídit energie, ne čas.

 

4) positive place – pozitivní místo (kde?) - je potřeba jít za štěstím, pak teprve přijde úspěch. Ke štěstí nevede žádná cesta, protože štěstí je cesta. Štěstí není jeden bod na časové ose, ale je to potěšení, které prožíváte během života a prožíváte ho tím víc, čím víc odemykáte svůj potenciál a využíváte energii, která ve vás je.

U těch čtyřech P by někde mělo být to páté P a to je performance, což znamená výkon, ale to tam není. Není to tam z toho důvodu, že když dodržíte ta čtyři P, tak ten výkon přijde automaticky.

 

Kniha bude k dispozici v češtině přibližně na jaře 2017. V anglické verzi je možné si ji již objednat na AMAZONU zde. Ukázku v angličtině najdete zde.

Osobně této knize přeji mnoho správných čtenářů, kteří rozpoznají a pochopí hlavní poselství této knihy, začnou podle toho jednat, navždy pozitivně změní svůj život a změní i životy ostatních. Přeji čtenářům, aby v knize našli odpovědi na svoje otázky, aby se stala pro ně velikou inspirací a aby došli ke spoustě "AHA momentům". Energetický otisk, který mění svět, zanechává stopy :-).  

 

Zpět

Přečtěte si rovněž článek s Janem Mühlfeitem, který jsme pro vás připravili ve spolupráci s Business Animals zde.

Kontakt

Monika Součková

+ 420 723 833 733

O mně

  • Monika Součková Monika Součková

    Chcete zkvalitnit svůj život? Rozvíjet se a růst? Začít psát novou, lepší a krásnější kapitolu svého života? Jste ve správný čas na správném místě. 

    Více o Monice zde

Newsletter/Vše se dozvíte jako první

Chci odebírat zajímavé novinky a články:

Monika Součková © 2016. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode