Proč je důležité odemykání lidského potenciálu aneb Objev v sobě skrytý nekonečný potenciál, přinese ti to více kvality do života

05.07.2016 14:30

Proč nekonečný potenciál? Proč více kvality pro Váš život?

„Pohyb je změna. Změna je život. Nic na světě nežije bez pohybu a vše je v neustálém pohybu. Nic se nemůže stát bez pohybu, bez akce.“

Žijeme turbulentní době plné změn, často náhlých a neočekávaných, v době informačního a digitálního věku, ve kterém se vše dramaticky zrychluje,  vytrácí se stabilita a moderní technologie vládnou světem. To, co platilo včera, dnes již zdaleka platit nemusí.

Společnost se globalizuje. Lidé v dnešní době daleko častěji doslova soutěží o pracovní místo a vytváří se silná celosvětová konkurenceschopnost. Díky technologickému pokroku budou mít lidé za život 10-15 povolání během kariéry.

Dramaticky rostou nároky na člověka ve všech oblastech života, jeho potenciál a flexibilitu. V důsledku toho prudce stoupá spotřeba psychofarmak v Česku  – za posledních 10 let trojnásobně. Depresí trpí v Česku 1/3 pracujících, 1/5 lidí bere léky na uklidnění, pocit vyhoření pak zažívá 36 % lidí. 

Jedinou jistotou našeho života se stává změna. Účinně se vyrovávat se změnami je v dnešní době základním požadavkem úspěšného života. To, co zůstává největším bohatstvím a zdrojem, jsou lidé, lidský potenciál a schopnost mobilizovat zdroje.

JSTE VÝJIMEČNÍ

 "Každé dítě přichází na svět s tajným posláním". To znamená, že přichází na Zem, abyste ve svém životě vykonali něco výjimečného, něco, co dokážete jen Vy.

Narodili jste se jako jedinečná lidská bytost s řadou výjimečných vlastností.  Máte více talentu a nadání, než byste dokázali využít ve stovce životů. Jste v každém ohledu jedineční. Na celém světě v celé lidské historii byste nenašli nikoho se stejnou zvláštní kombinací talentu, schopností, znalostí, zkušeností, pochopení, pocitů, tužeb, ambicí, nadějí nebo snů. A nikdy nenajdete. Každé dítě je v podstatě vizionář, protože když si hraje, tak si hraje na svět, který neexistuje. Problém je, když přijdou do školy, tak ta je zaškatulkuje. Podle studie NASA, když je dětem pět let, tak 98 % z nich má vysokou kreativitu, v 10 letech to je 30 %, v 15 letech 15 % a v 25 letech jen 2 %. Takže škola neodemyká potenciál, ale naopak ho dává do klece a tohle je potřeba změnit.

Váš život se formuje již v prenatálního období. Dále má na Váš život v dětství vliv rodina, ve které jste vyrůstali, výchova, školský systém. V dospělosti ovlivňují Váš život Vaše hodnoty, přesvědčení, místo, kde žijete, partneři, přátelé, pracovišťě. Člověk má více talentu a nadání, než byste dokázali využít ve stovce životů. Bohužel u většiny lidí není objeven, rozvinut a použit.

Člověk může ve svém životě zrealizovat vše po čem touží, jediné co ho omezuje, je způsob myšlení, nedostatečná představivost, předsudky, strachy, myšlenkové programy, nedostatek energie a konformita.

Vaše nejcenější zdroje jsou uvnitř Vás samých. Největší naplnění a radost ve Vašem životě přichází s úžasným pocitem uvědomění si veškerého vašeho potenciálu, kdy se stanete vším, čím se můžete stát. Aktivace a rozvoj Vašich vnitřních zdrojů, a zároveň eliminace Vašich omezeních TO JE HLAVNÍM SMYSLEM A POSLÁNÍM TOHOTO PROJEKTU.

 

 

Vize projektu

Cílem a vizí tohoto projektu je pomoci jednotlivcům a skupinám otevřít, rozvinout a navýšit jejich potenciál. Ten je klíčový k mobilizování zdrojů, k realizaci snů a tužeb každého jedince, růstu produktivity, navýšení kvality a štěstí v našem životě a celé lidské společnosti. Smyslem žití na této planetě je být šťastný, seberealizovat se, plnit své sny, pomáhat v naplňování snů ostatním, naplňovat své poslání a přispívat společnosti. Jedině tak lze vybudovat lepší, šťastnou a svobodnou lidskou společnost. 

„Věřím. Věřím v sebe. Věřím ve vesmír. Věřím v nekonečný lidský potenciál.  Věřím, že člověk je schopen dokázat mnohem víc, než si myslí".

Zpět

Kontakt

Monika Součková

+ 420 723 833 733

O mně

  • Monika Součková Monika Součková

    Chcete zkvalitnit svůj život? Rozvíjet se a růst? Začít psát novou, lepší a krásnější kapitolu svého života? Jste ve správný čas na správném místě. 

    Více o Monice zde

Newsletter/Vše se dozvíte jako první

Chci odebírat zajímavé novinky a články:

Monika Součková © 2016. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode