Nástěnky vizí (Vision Boards) – nástroj a technika jak přeměnit sny v realitu

04.07.2016 12:43

Na co jste si hráli jako malí děti v předškolním věku? Kým jste chtěli být? Co jste chtěli mít? Vzpomínáte, jaký svět jste si v dětství vytvářeli? Na co jste si hráli? O čem jste snili?                                                                                                                

Pak jste šli do školy a od té doby se cosi změnilo. Školský systém, učitelé, rodiče a okolí většinu vás začalo někam "škatulkovat"a očekávat "realizaci tohoto škatulkování". Pak většina po dokončení školy nastoupila do práce, vzala hypotéku, založila rodiny, dostala se do běžného stereotypu. Drtivá většina lidí v tom "kolotoči" a  "krysím závodu" raději zapomněla na své sny. A většina lidí to radši vzdala. 

 

Víte, že

člověk nemusí být „vláčen okolnostmi“, může se stát "tvůrcem" své reality. Dokážete si to představit? Dovolte si tu představu, že je možné zrealizovat vše, co si naše mysl dokáže představit.

 

Nástěnky vizí

Nástěnky vizí neboli tzv. vision boards jsou výbornou, jednoduchou a silně motivační technikou, která urychluje zhmotnění vašich snů, přání a cílů. Tato technika umožňuje, abyste měli své sny a cíle neustále před očima, fokusovali se. Tím propojujete své touhy s emocemi, vědomou mysl se svým podvědomím a ukotvujete svoji víru v dosahování cílů a přimějete se k nejdůležitější činnosti – k akci. Začnete jednat.
 

S nástěnkami vizí jsem se poprvé seznámila v rámci Filmu Tajemství, ve kterém se o nástěnkách vizí hovořilo. Koukněte se na ukázku z tohoto filmu.

Zpět

praxi jsem si poprvé vytvořila svoji nástěnku vizí v roce 2010 v v německém Speyeru na mezinárodním tréningu agentury Plath & Partner AG – Trining, Business-Coaching & Consulting. Věděla jsem, že je dobré si nástěnku vizí udělat. Tenkrát jsem ovšem netušila, jak začít nástěnku vizí používat v běžném životě a co dělat, abych proměnila vize v realitu.

                                                        

 

A tak jsem se rozhodla, že se vydám ke zdroji – k lidem, kteří se nástěnkami vizí zabývají do hloubky, učí ostatní, jak takto technika a nástroj funguje. Vydala jsem se za úspěšnými  lidmi, kteří mne inspirují a dosáhli reálných výsledků, velkých životních úspěchů a podařilo se jim své vize proměnit v realitu.

Začala jsem sledovat, co úspěšní lidé dělají, jak přemýšlí, jak se chovají a jaké kroky činí, aby se to stalo. Zjistila jsem, že všichni úspěšní si vytvářejí nástěnku vizí, detailně si stanovují své cíle, rozdělují je na menší úseky, vizualizují si je, plánují jednotlivé kroky k jejich realizaci, jsou aktivní, odhodlaní, věří, že jsou schopni zrealizovat vše, co si přejí, byť se to na první pohled zdá nemožné. Ale hlavně začnou - pustí se do práce, jdou do akce.

Lidé mne svými příběhy a příběhy ostatních natolik inspirovali, že jsem si řekla, že to je geniální a že jdu do toho. A tak jsem si vytvořila další osobní nástěnku vizí.

                 

Jak je to možné?

Úspěšní lidé mají jednu věc společnou a tou je zaměřená pozornost.

Pamatujte si:

„Tam, kam zaměřujeme pozornost, tam to roste“.

„Myšlenky mají tendenci se realizovat“.

„Stáváš se tím, na co po většinu svého dne myslíš“.

 

Přejete si také vytvořit svoji osobní či firemní nástěnku vizí? Návod, jak si vytvořit nástěnku vizí

 

1.    Ujasněte si své cíle

Mnoho lidí ví, co v životě nechce. Ruku na srdce. Kdo z vás ví, co přesně chce? Buďte originální a udělejte si jasno a pořádek v tom, co chcete. Čím přesnější bude vaše specifikace, tím lepší. Vše začíná nejprve myšlenkou, ve vaší mysli. Následně pak můžete spustit proces manifestace do reality. Určete si své cíle na úrovni materiální (co si přejete mít, kam se přejete podívat, částku, kolik  si přejete vydělávat atd.) i nemateriální (kým chcete být, s kým chcete spolupracovat, na jakých projektech chcete pracovat, jakou práci si přejete dělat atd.)

2.    Připravte a vyberte si inspirující obrázky a fotografie

Kupte a pořiďte si zajímavé časopisy a publikace z několika oblastí, které vás zajímají a inspirují. Stáhněte si a vytiskněte zajímavé články a obrázky z internetu, které Vás fascinují. Připravte si fotky lidí, které milujete, kteří Vás inspirují, se kterými si přejete setkat či spolupracovat. Vyberte ty obrázky, které s Vámi nejvíce rezonují, které Vás inspirují, která ladí s Vašimi cíli.

3.  Napište si afirmace, formulky a texty, které Vás inspirují, které zobrazují manifestaci

Napište pozitivní prohlášení v přítomném okamžiku bez podmiňovacího způsobu (např. jsem, mám, dělám atd.). Z časopisů si můžete vystřihnout či z internetu vytisknout různé citáty, nápisy, slova, formulace, které s vámi rezonují a ty si můžete rovněž dát na svoji nástěnku vizí.

4.    Připravte si materiály a pomůcky

Pořiďte si nástěnku. Může to být korková nástěnka, obraz, clip board, flipchartový nebo jakýkoliv velký tvrdý papír. Připravte si nůžky, lepidlo, špendlíky, izolepu, pastelky, fixy.

5.    Vytvořte si pohodovou relaxační atmosféru

Je důležité, abyste byli pohodově naladěni a tvořili svoji budoucnost s radostí, nadšením a láskou. Pusťte si proto pohodovou, radostnou a relaxační hudbu. Vaše mysl se naladí na vyšší frekvence a naladíte se na své srdce.

6.    Zjistěte si strany svého osobního úspěchu dle feng shui

Pro rychlejší manifestaci a maximální efekt si zjistěte směry vašeho osobního úspěchu a podle nich si nástěnku vytvořte. Vyrobenou nástěnku umístěte rovněž do směru vašeho osobního úspěchu.

7.    Pusťte se do akce a vytvořte si svoji nástěnku vizí

Nalaďte se na své srdce, na svoji intuici a vykročte za svými sny a cíli.

8.    Zkontrolujte, že to, co jste vytvořili, skutečně chcete

Až budete mít nástěnku vizí hotovou – proveďte kontrolu. Ověřte si, že vše tak, jak jste si na nástěnku dali, skutečně chcete. POZOR! Vesmír, má tendenci plnit věci – a to do detailu.

9.   Pověste si svoji nástěnku vizí na stěnu ve směru vašeho osobního úspěchu

Zavěste si nástěnku na viditelné místo ve směru vašeho osobního úspěchu. Pravidelně se na ní dívejte a pracujte s ní. Nástěnka je skvělým pomocníkem i při překonávání překážek, které vás na cestě potkají. Mohou nastat chvíle, kdy některé činnosti budete chtít vzdát. Nástěnka vám ukáže, že jste se možná odchýlili z cesty a připomene vám váš původní směr a vaše sny.

Jak to funguje?

Přejete si dozvědět více o tom, jak nástěnky vizí fungují? Jak s nimi pracovat? Jak funguje zákon přitažlivosti, feng shui a kvantová fyzika? Jak funguje Vaše vědomí a podvědomí? Jak se spojit se svým podvědomím tak, abyste se věci začali dít? Jak dosahovat cílů?

Tento článek jsem napsala proto, abych vás inspirovala svým příběhem a ukázala možnosti, že lze ze zdánlivě nemožného vytvořit a zhmotnit vysněnou realitu, že je možné být tvůrcem reality a začít žít své sny.

Jsem tu pro vás. Jsem tu pro ty, kteří si přejí a jsou odhodláni se posunout z bodu A (současného stavu) do bodu B (cílového stavu). Ukážu vám, jak na to. Jsem tu proto, abych vás v záměrech podpořila a pomohla vám se dostat do cílového stavu, abyste i vy mohli realizovat své sny a dosahovat vytyčených cílů.

Více informací naleznete zde

Kontakt

Monika Součková

+ 420 723 833 733

O mně

  • Monika Součková Monika Součková

    Chcete zkvalitnit svůj život? Rozvíjet se a růst? Začít psát novou, lepší a krásnější kapitolu svého života? Jste ve správný čas na správném místě. 

    Více o Monice zde

Newsletter/Vše se dozvíte jako první

Chci odebírat zajímavé novinky a články:

Monika Součková © 2016. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode