Jak vybrat vánoční dárky - návod a tipy

06.11.2016 13:26

V dnešní době jsme doslova přehlceni informacemi, miliónem nabídek zboží a služeb, milionem reklamních spotů s vánočními upoutávkami. Jak ale vybrat vskutku hodnotný dárek, který udělá opravdovou radost našim bližním?
 
S vybíráním dárku mají lidé mnohdy problémy, protože je mnohdy nenapadne něco zajímavého nebo originálního. A potom velmi zběsile a choticky běhají po obchodních centrech a hypermarketech absolutně ve stresu a na poslední chvíli vyberou cokoliv, co jim prodejci natlačí do hlavy. Vyberou nějaký dárek. Už jste si kladli např. tyto otázky. Je nějaká možnost jak to udělat i jinak než vybírat dárek pod stresem? Jak vybrat dárek v klidu, s radostí a láskou k obdarovanému? Udělá tento dárek opravdu danému člověku radost?
 
Protože, to jakou energii do dárku vložíme, v takové energii bude obdarovaný.
 
Jak postupovat při výběru vánočního dárku? 
Existuje úžasná technika, jak velice rychle vybrat dárky, které jsou naprosto ušité na míru. V podstatě člověk, když dostane ten dárek, tak se mu rozzáří oči, protože dárek je přesně pro něj. 
 
Jak poznáte dárek, který není přesně pro toho člověka? Když ten dárek otevře bude ragovat takto: Ale to si nemusel. Proč sis dělal škodu. Poznáte to tak, že obdarovaný není z dárku úplně nadšený.
 
Představte si, že je možný udělat takové dárky, které budou vaši bližní naprosto milovat. Je možné si je namíchat podle  šesti ingrediencí lidských potřeb, které mají všichni lidé společné. 
 
6 lidských potřeb:
1) jistota - první potřebou, který člověk potřebuje je pocit jistoty. Lidské potřeby se nedají úplně odhadnout smysly - co tam vidíme nebo slyšíme. Ale musíme je vycítit srdcem. Můžete si to představit tak, jakobyste vstoupili do srdce a mysli té dané osoby. A představili si, co pro ni představuje jistota, pocit bezpečí a stabilita. Pokud je ovšem jistoty příliš mnoho, lidé se většinou nudí. 
 
2) nejistota - každý člověk potřebuje velký pocit nejistoty. Nejistota totiž má ještě další význam - překvapení, rozmanitost, originalita nebo jinakost. Takže, když správně namícháme pocit jistoty a nejistoty, tak to začíná být zajímavý.
 
3) význam - dárek by měl být pro konkrétního člověka. Lidé mají rádi pocit jedinečnost. Lidé mají rádi pocit, že mají nějaký zvláštní, výjimečný, osobní význam. Člověk nechce být ovce ve stádě. Když člověku vymyslíme něco, co mu dá pocit osobního významu - tam může být například potřeba uznání, pocit uznání. 
 
4) kontakt - kontakt má velmi specifický význam - např. láska, přátelství nebo dotyk, pohlazení, pusa. Je to něco, jak tomu člověku tu věc, ten dárek dodáme, předáme, jak mu to sdělíme. 
 
5) růst - pocit růstu je nesmírně důležitý. Když někdo či něco přestane růst, tak ve skutečnosti zemře. Je mrtvý. Když si představíte ovoce, které dozraje, je hotové, je na konci svého cyklu, tak v podstatě rozraje odpadne ze stromu, zhnije a jde do kompostu. Proto lidé mají velkou míru potřeby růst, někam se posouvat, dosáhnout nějakého pokroku, někam se dostat. Zkrátka být na živu. 
 
6) osobní přínos - je třešnička na dortu - nejvyšší hodnota, kterou lidé potřebují. Člověk potřebuje pocit osobního přínosu. Přínos může znamenat například to, že po nás něco zůstane. Je to jaký si osobní odkaz, prospěšnost nebo užitečnost, a to nejen pro sebe, ale i pro druhé. Lidé hledají smysl života právě v tom, že jsou nějak platní a užiteční nejen pro sebe, ale i pro ostatní. 
 
Co s tím udělat? 
Představte si nějakou konkrétní osobu. např. tetu Agátu. Tetě Agátě je 65 let. A dává dárky nám a my dáváme dárky jí. A teta Agáta poslední 45 let ráda plete. Každý rok nám uplete vlněný ponožky. V podstatě je tam velká míra jistoty, že to přijde. A my té tetě dáme obvyklou krabici mýdel. Ale, když se na to podíváte jinak, tak si představím tetu Agátu a řeknu si. Co pro ni je otázka stability, jistoty? A jak to okořením tou originalitou? Jakým způsobem dám tím dárkem tetě Aátě najevo, že opravdu pro nás něco znamená? Že je pro nás významná nebo důležitá. A také, jak jí to předám? Jaká tam bude forma kontaktu mezi námi? A jak jí dáme najevo, že s ní počítáme? Že je předpoklad, že tady s námi ještě dlouho bude, že je tam možnost růstu, že se ještě někam dostane nebo rozvine. Co je pro lidi obzvláště důležité, je pocit přínosu, významu a odkazu. A to nejen pro naše blízké, příbuzné, ale lidi vůbec. 
 
 
Funguje to tak, že si daného člověka představíte. Ke každé ingredienci si vymyslíte jednu, dvě myšlenky. Napište si to na papír a klaďte si otázky. Většinou záhy přichází odpověď. Pokud vám odpověď nepřijde hned. Vůbec to nevadí. Myšlenku odložte. Nechtě ji uležet několik hodin. Například těsně před spaním a těsně po probuzení si opět myšlenky vybavte a zopakujte  si znovu otázky. A nechte je s lehkostí odejít.  Možná přes noc či druhý den se vám odpověď objeví. 
 
Naše mysl najednou začne být stimulována a začne vyhledávat různé možnosti. Ale to také ještě nemusí stroprocentě fungovat. Protože při vybírání dárků a jiných dárků jsou lidé někdy omezeni příliš velkou volbou, že těch věcí je hodně, ze kterých si můžeme vybrat nebo malou volbou. 
 
Mám proto pro Vás několik žhavých doporučení. Nechte se inspirovat tipy ze základně důležitých pilířů a oblastí života - jako je vzdělávání a osobní rozvoj, zdraví, krása a image. Nechte se inspirovat exkluzivními tipy a možnostmi.

 

TIPY A DOPORUČENÍ

1.Oblast vzdělávání a osobního rozvoje

a) Připravila jsem pro vás dárkové poukazy v hodnotě 500,-, 1.000,-, 1.500,- a 2.000,- Kč na služby v oblasti osobního rozvoje. Dárkový poukaz platí do 30. 6. 2017 a vztahuje se na kompletní portfólio mých osobních konzultací. Přehled konzultací naleznete zde

                                                                    

b) Clever Mind diáře                                                     c) Gallup testy silných stránek                        d) knižní TIPY 


                                         

Více info o Clever Mind zde.                                   Více info o Galup testech zde.                   Více info o knižních tipech zde

 

2. Oblast zdraví, krása, image

 
Více info oblasti zdraví, krása, image zde
 
 
PŘEJI VÁM KLIDNOU A RADOSTNOU POHODU SPOJENOU S VÁNOČNÍMI NÁKUPY!
 

Monika Součková

www.monikasouckova.cz

 

Zpět

Kontakt

Monika Součková

+ 420 723 833 733

O mně

  • Monika Součková Monika Součková

    Chcete zkvalitnit svůj život? Rozvíjet se a růst? Začít psát novou, lepší a krásnější kapitolu svého života? Jste ve správný čas na správném místě. 

    Více o Monice zde

Newsletter/Vše se dozvíte jako první

Chci odebírat zajímavé novinky a články:

Monika Součková © 2016. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode